Kategorie
Porady

Jak wyregulować rolety dzień noc?

Podwójne osłony okna, określane powszechnie mianem rolet dzień noc, nieustannie zyskują na popularności. Dzięki nim można kontrolować ilość promieni słonecznych, wpadających do pomieszczenia oraz zyskać nieco intymności i ochrony przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Niestety, zarówno podczas montażu, jak i użytkowania, roleta może się rozregulować. Podpowiadamy więc, jak wyregulować rolety dzień noc, by doskonale spełniały one swoje praktyczne i estetyczne funkcje.

Dlaczego rolety dzień noc mogą się rozregulować?

Przyczyn takiego stanu jest wiele. Ważne jest natomiast, by nie zamiatać pod dywan wszelkich problemów, a szybko je rozwiązać, by delikatny materiał nie niszczył się w trakcie ocierania czy zwijania się. Jeśli w trakcie użytkowania zauważyłeś tego rodzaju problem, warto poszukać jego źródła i wyeliminować go już w zarodku. Dlaczego rolety dzień noc mogą się rozregulować?

regulacja rolet dzień noc

Nieprawidłowy montaż i jakość materiału

Częstą przyczyną problemów są błędy przy montażu rolet dzień noc. Jeśli rolety nie zostały prawidłowo założone, materiał może zahaczać o mechanizm rolujący w trakcie zwijania, co znacznie je utrudnia. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również jakość materiału. Rolety, dostępne na rynku, wykonywane czasem z nietrwałych elementów, a krajem ich pochodzenia jest Azja. Mając do wyboru również inne możliwości, warto sięgnąć po wiodących producentów najlepszych rozwiązań. Dzięki temu szybko poznasz zalety rolet dzień noc i przekonasz się, jak wiele korzyści niesie ze sobą ten właśnie produkt. Dobra jakość rolet dzień noc przełoży się z pewnością na funkcjonalność użytkowania o czym warto pamiętać, podejmując ostateczną decyzję.

Wady fabryczne i błędy w pomiarach

Nawet wówczas, gdy decydujesz się na najlepszych producentów rolet, może zdarzyć się, że różnego rodzaju wady fabryczne utrudnią funkcjonowanie rolety. W tym przypadku nie pomoże nawet prawidłowy montaż, gdyż użytkowanie rolet z uszkodzeniami jest w zasadzie niemożliwe. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niedociągnięcia i usterki, reklamacja z pewnością uchroni cię przed nadmiarem zbędnych emocji. Przed zakupem koniecznie zmierz również ramy okna, by montaż rolety krok po kroku przebiegał sprawnie. Pamiętaj przy tym, że rolet typu dzień noc, które były zamawiane na wymiar, z pewnością nie będzie można zawrócić.

regulacja rolet

Nieodpowiednie naprężenie łańcuszka kulkowego

Problemy z takim naprężeniem sprawiają, że przesuwanie rolety dzień noc nie przynosi pożądanych skutków. Materiał nie porusza się bowiem po przeznaczonym dla niego torze. Takie użytkowanie rolet dzień noc może zakończyć się nawet spadnięciem taśmy z koła.

Regulacja rolety dzień noc w praktyce

Rolety dzień noc powinny zostać odpowiednio wyregulowane już podczas montażu. Warto jednak pamiętać, że konstrukcja rolety dzień noc jest podatna na uszkodzenia, a sam materiał, z którego wykonane są poszczególne rodzaje rolet – wyjątkowo delikatny. Jednym z najważniejszych momentów będzie tutaj z pewnością założenie profilu z materiałem. Warto do tej czynności podejść spokojnie i z maksymalnym skupieniem, by zamontować rolety prawidłowo i bezpiecznie.

Po nałożeniu profili i usunięciu bocznych osłon, możesz przystąpić do odpowiedniego układania materiału. W roletach typu dzień noc, pasy zaciemniające układa się równolegle względem siebie. W ten sposób będą one nachodzić na siebie, gwarantując odpowiedni poziom zaciemnienia.

Rolety typu dzień noc wymagają również regulacji w trakcie użytkowania. Najczęstsze przyczyny rozregulowania rolet w tym czasie to przede wszystkim mocne szarpnięcia czy intensywne wykorzystanie. W przypadku rolet dzień noc regulacja będzie przebiegać podobnie, jak podczas montażu. Również i tutaj zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, by posiadanych rolet dzień noc nie uszkodzić w wyniku gwałtownego pociągnięcia. Ostatecznie pasy rolet powinny idealnie przylegać do siebie. Dzięki temu będziemy mogli dostosować transparentność rolety do aktualnych potrzeb domowników. Jakiekolwiek nieszczelności czy prześwity w tym zakresie spowodują, że tkanina dzień noc utraci zarówno swoją funkcjonalność, jak i estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 18 =