Systemy Przesuwne

Poznaj drzwi przesuwne od A do Z. Jaka jest różnica między drzwiami tradycyjnie otwieranymi, a drzwiami przesuwnymi? Drzwi przesuwne, w odróżnieniu od tradycyjnych drzwi, umożliwiają uzyskanie wolnej przestrzeni zajmowanej przez promień otwierania drzwi rozwieranych. Stwarzają też bardziej przyjazne środowisko na umeblowanie.  Cały dom zyskuje lekkość wizualną, co jest bardzo dużym atutem przy niewielkich metrażach.

banner-syntesis-luce.jpg__1600x800_q95_crop_subsampling-2_upscale

drzwi przesuwne można montować w miejscach, w których przy drzwiach wahadłowych dochodziłoby do kolizji

Rodzaje drzwi przesuwnych: drzwi przesuwne naścienne i  drzwi przesuwne chowane w ścianę. W pierwszym przypadku drzwi przesuwają się po szynie montowanej na zewnątrz ściany. W drugim przypadku drzwi chowają się do wewnątrz ściany za pomocą specjalnego systemu potocznie zwanego kasetą. Kaseta jest precyzyjnie opracowaną konstrukcją, która umożliwia swobodny przesuw drzwi z zachowaniem stabilności skrzydła w momencie ruchu oraz ściany, w której jest osadzona.

Oba systemy charakteryzują się optymalizacją przestrzeni, jednak system chowany w ścianę dodatkowo stwarza możliwość zagospodarowania przestrzeni przy ścianie, w której przesuwa się skrzydło. Oferując dwa rodzaje systemów stwarzamy możliwość dokonania wyboru dostosowanego do wymogów podyktowanych różnorodnością wnętrz. Kaseta do drzwi chowanych w ścianę jest ramą, która stwarza iluzję znikania drzwi wewnątrz ściany.

Inspiracje

Managed with love by dominikagadomska.pl